SKUP NIERUCHOMOŚCI – dlaczego warto skorzystać 2020

przez | 5 października, 2020

szybki skup nieruchomości polska

Skup nieruchomości zajmuje się zakupem nieruchomości, które z różnych względów ciężko jest sprzedać. Obecnie rynek nieruchomości jest bardzo nasycony różnorodnymi ofertami, dlatego zmniejszyła się liczba kupujących, którzy zapłacą cenę, którą sprzedający chce otrzymać za sprzedaż swojej nieruchomości. Często ponosimy spore koszty w przygotowanie swojej nieruchomości do sprzedaży, jednak nie zawsze jest to doceniane przez potencjalnego nabywcę. Wiele nieruchomości, dostępnych aktualnie na sprzedaż boryka się z problemem sprzedaży, wynikającym nie tylko z ceny. Sytuacje, które powodują przestój w zainteresowaniu ofertą mogą rodzić wątpliwości, czy transakcja sprzedaży dojdzie do skutku? Sprawy komplikują się wtedy, gdy nieruchomość musimy sprzedać szybko, bo potrzebujemy pieniędzy.

Jakie nieruchomości przyjmuje skup nieruchomości?

W przypadku, kiedy mamy problem ze sprzedażą własnej nieruchomości, a zależy nam na szybkiej sprzedaży, można skorzystać z usług skupu nieruchomości. Poza tym, jest to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nieruchomość do sprzedaży posiada nieuregulowany status prawny. Mieszkanie lub dom obciążone hipoteką bankową lub o skomplikowanym stanie prawnym nie posiada dużych szans na sprzedaż na wolnym rynku nieruchomości. Tak więc skup nieruchomości jest firmą, w ramach której skupowane są nieruchomości, obciążone hipoteką oraz o nieuregulowanej sytuacji prawnej. Skupuje się również mieszkania i domy zadłużone. Oferta skupu uwzględnia nieruchomości o złym stanie technicznym oraz położone w mało atrakcyjnych lokalizacjach.

Zasady działania skupu nieruchomości

Aby skorzystać ze skupu nieruchomości, pierwszym krokiem jaki powinna wykonać osoba sprzedająca “trudną” nieruchomość jest kontakt telefoniczny lub internetowy ze skupem. Następnie, dokonywana jest bezpłatna wycena nieruchomości. Ważne jest to, że skup oferuje około 80% ceny wartości nieruchomości, jaka mogłaby zostać uzyskana na wolnym rynku. Jeżeli oferowana cena zostanie zaakceptowana, w ciągu kilku dni można spotkać się u notariusza i na podstawie umowy sprzedaży otrzymać gotówkę lub przelew na rachunek bankowy.

Skorzystanie ze skupu nieruchomości opłaca się w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkiej sprzedaży ze względu na wyjazd, zmianę miejsca pracy, problemy finansowe lub zdrowotne. Zazwyczaj jest to jedyny sposób na sprzedaż, gdy oferta nie jest atrakcyjna dla kupujących. Za niższą cenę sprzedaży dostajemy spokój, brak stresu, związanego z niepewnością sprzedaży oraz możliwość praktycznie natychmiastowego uzyskania pieniędzy.

SZYBKI SKUP NIERUCHOMOŚCI

Błyskawiczna transakcja, natychmiastowy przelew środków

Oferta szybkiego skupu nieruchomości skierowana jest przede wszystkim do właścicieli, którzy mają problem ze sprzedażą swojego majątku na otwartym rynku lub którzy chcą błyskawicznie zamienić nieruchomość na gotówkę. Każdy kto stara się sprzedać dom lub mieszkanie coraz częściej korzysta z usług wyspecjalizowanych firm oferujących szybki skup nieruchomości. W skupie można sprzedać również takie nieruchomości jak: działki budowlane, obiekty komercyjne oraz nieruchomości nadające się do generalnego remontu.

Rynek nieruchomości jest przepełniony wieloma ofertami, jednak wiele ofert sprzedaży domów lub mieszkań nie cieszy się zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, dotyczy to w szczególności nieruchomości zadłużonych oraz lokali i budynków w złym stanie technicznym lub wymagających gruntownego remontu. Oferenci unikają też ofert sprzedaży obiektów znajdujących się w skomplikowanej sytuacji prawnej, np. mających kilku współwłaścicieli, którzy nie mogą dojść do porozumienia w kwestii zbycia majątku. Dlatego szybki skup nieruchomości jest idealnym sposobem na pozbycie się problemu w krótkim czasie i uzyskanie szybkiej gotówki. 

Na czym polega proces odkupu nieruchomości?

Pozytywną stroną szybkiego skupu nieruchomości jest fakt, że pieniądze ze sprzedaży domu lub mieszkania możemy otrzymać dosłownie kilka dni po zgłoszeniu nieruchomości telefonicznie lub mailowo. Dzięki analizie sytuacji z użyciem metod porównawczych, przedstawimy Ci stosowną ofertę. Jeśli ją zaakceptujesz, zajmiemy się przygotowaniem odpowiednich dokumentów, po czym zaproponujemy Ci spotkanie u notariusza, w obecności którego podpiszemy umowę i sfinalizujemy transakcję, gwarantując 100% bezpieczeństwa. Środki pieniężne otrzymasz, w zależności od preferencji, w gotówce lub przelewem na konto w ciągu 24h od podpisania umowy notarialnej.

Poprzez możliwości sprzedaży nieruchomości, obciążonych zaległościami finansowymi lub skomplikowaną sytuacją prawną, sprzedający może uniknąć zawiłych formalności prawnych w przypadku osobistej sprzedaży osobie prywatnej.

SKUP MIESZKAŃ

Podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania bywa bardzo trudne, tym bardziej kiedy zmusza nas do tego skomplikowana sytuacja finansowa lub rodzinna. W sytuacji, kiedy potrzebujesz szybkiego działania, ponieważ przerosły Cię zobowiązania finansowe lub wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz pieniędzy, możesz liczyć na skup mieszkań, który odkupi Twoje mieszkanie.  

Jesteśmy gotowi odkupić Twoje mieszkanie, pomożemy w przygotowaniu niezbędnych dokumentów. Umówimy również wizytę u notariusza, gdzie będzie podpisana umowa. Współpracując z nami, będziesz mieć pewność, że Twoje mieszkanie trafi do solidnego kupca, a cały proces sprzedaży przebiegnie sprawnie i szybko. Posiadamy szeroki wachlarz możliwości związanych z rynkiem nieruchomości. Dobrze wiemy, że podjęcie decyzji o sprzedaży mieszkania mogło być najtrudniejszą decyzją w życiu. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, możemy kupić Państwa mieszkanie. 

Na czym polega transakcja odkupu mieszkania?

Po zgłoszeniu się do skupu mieszkań poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy, dochodzi do spotkania w celu ustalenia i wypracowania wspólnej strategii działania. Zanim podejmiemy decyzję o odkupieniu Państwa mieszkania udamy się z wizytą do lokalu w obecności jego właściciela, aby dokonać oględzin nieruchomości. Oceniamy stan mieszkania, a nasz prawnik analizuje jego sytuację prawną. Nasze propozycje zawsze poprzedzone są obiektywnymi negocjacjami, aby wspólnie z Państwem wypracować najkorzystniejszą cenę skupu. Prowadzony przez nas skup mieszkań gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, która odbywa się na jasnych i uczciwych zasadach, jakie otrzymasz w formie pisemnej. Zapewniamy wsparcie prawne i pomoc – nasz zespół fachowych doradców zawsze jest do Twojej dyspozycji i chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Po podpisaniu umowy u notariusza zostaje wypłacona gotówka lub wykonamy szybki przelew na wskazane przez Państwa konto bankowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *